FAQ

Zamówienia/Wysyłka/Reklamacje

Czy aby dokonać zakupu muszę się rejestrować w sklepie?

Aby dokonać zakupu w naszym sklepie, nie musisz się rejestrować. Dane potrzebne do realizacji zamówienia podasz przy finalizowaniu zakupu.

Jak mogę zapłacić za zakupiony towar?

W naszym sklepie oferujemy różne formy zapłaty za złożone zamówienie: tradycyjny przelew bankowy (można go zrealizować poprzez wpłatę na poczcie, w banku lub jako przelew elektroniczny z banku internetowego), tzw. szybki przelew internetowy wykonywany za pośrednictwem serwisu "Przelewy24" - jest to wygodna forma dokonywania przelewu, bo nie ma potrzeby ręcznego wypełniana formularza w swoim banku; ta forma płatności obejmuje również płatności kartami kredytowymi, płatność gotówką przy odbiorze przesyłki pobraniowej, dostarczonej przez doręczyciela.

Jak długo trwa realizacja zamówienia?

Zamówienia realizujemy w ciągu 1-3 dni od momentu zaksięgowania wpłaty. Staramy się, aby trwało to tak krótko, jak to możliwe. Zwykle przesyłki nadajemy w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania zapłaty. Wysyłka realizowana jest zgodnie z kolejnością zamówień.

Czy towar jest dostępny od ręki?

Tak, towar jest dostępny od ręki. Jedynie w przypadku produktów o niestandardowych wymiarach, terminy ustalamy indywidualnie i informujemy o nich zamawiającego.

Czy sklep realizuje wysyłkę za granicę?

Jeśli mieszkasz za granicą i chciałbyś kupić oferowany przez nas produkt, to skontaktuj się z obsługą sklepu za pośrednictwem maila: loster@vp.pl. Wszystkie szczegóły ustalimy indywidualnie.

Czy wystawiacie fakturę VAT?

Tak, wystarczy że przy składaniu zamówienia poprosisz o fakturę i podasz dane niezbędne do jej wystawienia.

Za pośrednictwem jakiej firmy przewozowej wysyłacie zamówienia?

Przesyłki dostarczamy za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD oraz Poczty Polskiej.

Co zrobić, jeśli otrzymałem wadliwy towar?

Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy konsument ma prawo do reklamacji wadliwego towaru. Szczegółowe informacje na temat procedury reklamacji znajdziesz na stronie. Możesz też pobrać formularz reklamacyjny

Szyby motocyklowe

Jak dobrać szybę do motocykla?

Szybę motocyklową dobieramy według marki, modelu i rocznika motocykla (jeśli posiada seryjnie szybę). Modele szyb do motocykli możemy podzielić na trzy typy: szyby turystyczne: znacznie wyższe od standardowych i wyprofilowane ku górze, aby zapewnić maksymalną ochronę kierowcy w pozycji wyprostowanej (wygodnej, turystycznej); szyby typu racing: z charakterystycznym przetłoczeniem - „garbem”, to typ zapewniający ochronę w pozycji sportowej; szyby typu naked: przeznaczone do motocykli, które seryjnie nie posiadają owiewek. Należy także pamiętać, by oprócz wygody i bezpieczeństwa kierowcy, zadbać o estetyczny wygląd motocykla czy odpowiedni dobór koloru szyby, tak aby nie sprawiła, że motocykl będzie wyglądał gorzej niż przed wymianą.

Jaką wysokość powinna mieć szyba?

Szyba zawsze powinna zapewniać odpowiednią ochronę kierowcy i pasażera. Poza tym równie istotne jest bezpieczeństwo. Kierowca powinien mieć zapewnioną wygodną obserwację sytuacji na drodze. Odpowiednia szyba powinna być zawsze udogodnieniem, nigdy przeszkodą. Przy wyborze szyby należy także pamiętać o tym, by jej końcowa linia nie znajdowała się na wysokości wzroku kierowcy.

Kiedy korzystać z deflektora motocyklowego?

Z deflektora warto korzystać w momencie, gdy sama szyba nie wystarcza do ochrony kierowcy i pasażera. Podczas jazdy przy wyższych prędkościach, zazwyczaj powyżej 90 km/h pojawia się dodatkowy dyskomfort w postaci np. uciążliwych turbulencji kasku czy hałasu. Zamontowanie deflektora pozwala na zniwelowanie lub znaczne ograniczenie wpływu tego typu zjawisk. Deflektor jest świetnym rozwiązaniem, gdy wybieramy się motocyklem w dłuższe trasy, ponieważ znacznie zwiększa komfort jazdy i ogranicza wpływ czynników zewnętrznych. Można go zamontować bez wykonywania otworów w szybie i w dowolnym momencie zdemontować (za pomocą jednego kluczyka imbusowego). Deflektory sprawdzają się zarówno w motocyklach sportowych, jak i turystycznych. Montuje się je w także w motocyklach typu chopper, jeśli szyba jest zbyt niska. Loster posiada obecnie największy wybór deflektorów na polskim rynku, jesteśmy w stanie dopasować deflektor do praktycznie każdego rodzaju szyby.

Kiedy zdecydować się na montaż szyby motocyklowej?

Niektóre modele motocykli nie posiadają szyb (owiewek) - są to motocykle typu naked. Nie ma też obowiązku montowania do nich szyb. Jednak każdy motocyklista wie, że w dłuższych trasach hałas i pęd powietrza staje się tak uciążliwy, że jazda motocyklem nie jest już przyjemnością. Warto wtedy zastanowić się nad montażem szyby. W modelach typu naked, można rozważyć montaż szyby uniwersalnej, montowanej do lampy lub kierownicy.

Niska czy wysoka szyba motocyklowa - jaką wybrać?

Niska, seryjna szyba nie jest w stanie zapewnić motocykliście odpowiedniej ochrony przed naporem powietrza i uporczywym hałasem. Niskie, seryjne szyby mają na celu zapewnić jedynie odpowiednie osiągi motocykla, niskie spalanie i ciekawy wygląd. Istnieją dwa typy motocyklistów - jedni stawiają na estetykę maszyny, decydując się na niską szybę w odpowiednim kolorze, dla innych ważniejszy jest maksymalny komfort podróżowania i Ci stawiają zazwyczaj na wysoką szybę, często w połączeniu z deflektorem. Wszystkie nasze szyby motocyklowe są projektowane tak, aby zapewnić maksymalną ochronę i komfort podróżowania, jednocześnie zachowując nowoczesny i oryginalny design pasujący do motocykla. Wybór szyby zależy zawsze od motocyklisty - od jego warunków fizycznych, ale i oczekiwań, które jako producent szyb motocyklowych staramy się spełnić.

Jakie warunki powinna spełnić szyba motocyklowa?

Przede wszystkim powinna zapewniać bezpieczeństwo - szyba motocyklowa powinna chronić kierowcę przed naporem powietrza. Powinna także niwelować szumy i nadmierny hałas w kasku. Szyba musi również zapewniać dobrą widoczność. Każda szyba motocyklowa powinna współgrać z wyglądem motocykla i być atrakcyjnym dodatkiem do ogólnego designu maszyny.

Z jakiego materiału są wykonane szyby motocyklowe?

Szyby motocyklowe zrobione są z PMMA - poli(metakrylan metylu). Jest to tworzywo sztuczne ze specjalnym przeznaczeniem do tworzenia szyb motocyklowych.

Czym można myć szybę motocyklową?

Jeśli szyba jest mocno zabrudzona owadami lub błotem, to należy zmoczyć ją kilkakrotnie zimną woda. Po namoczeniu można przystąpić do czyszczenia. Do tej czynności należy wybrać ściereczki z mikrofibry - są one delikatne i nie pozostawiają żadnych smug ani zarysowań. Nie zalecamy stosowania środków chemicznych, ponieważ nie można przewidzieć reakcji na dany środek. Należy również pamiętać, że niewłaściwa pielęgnacja szyby może spowodować jej zarysowania.

Czy można polerować szyby motocyklowe?

Nie zalecamy polerowania naszych produktów.

Czy mogę wykonać w szybie dodatkowe otwory, np. do montażu deflektora?

Wykonanie dodatkowych modyfikacji na własną rękę jest jednoznaczne z utratą gwarancji.

Czy wykonujecie szyby na indywidualne zamówienie?

Tak, wszystkie informacje znajdziesz w zakładce Szyby na wymiar

Czy zestaw montażowy (kit) wliczony jest w cenę szyby?

Tak, wszystkie ceny w sklepie zawierają cenę zestawu montażowego.

Czy muszę dokupić nowe śruby do montażu szyby?

Nie, jeśli obecne są w dobrym stanie.