Charakterystyka produktu

Deflektor motocyklowy to dodatkowa osłona podczas jazdy. Do oryginalnej szyby montuje się deflektor w sposób zupełnie nieinwazyjny, bez wiercenia czy innych mechanicznych uszkodzeń. Głównym zadaniem deflektora jest osłona kierowcy przed wiatrem w trakcie podróży. Odpowiednio dobrany i umieszczony deflektor do motocykla odbija powietrze nad kask prowadzącego. Dzięki temu można podróżować jeszcze bardziej komfortowo i bez hałasu. Deflektory z oferty Loster są przezroczyste, przepuszczają światło i nie zasłaniają kierowcy pola widzenia. Do wyboru osiem modeli w różnych rozmiarach.

W naszej ofercie posiadamy aż osiem modeli deflektorów po kilka rozmiarów z każdego modelu.

   

Szerokość deflektora

Pierwszy krok jaki należy wykonać przy wyborze odpowiedniego deflektora to zmierzenie szerokości szyby motocyklowej na wysokości 2-3 cm poniżej górnej krawędzi szyby. Bardzo ważną rzeczą jest wykonanie pomiaru po zewnętrznej stronie szyby według przebiegającego łuku, a nie wewnątrz w linii prostej. Dzięki temu otrzymamy bardzo ważną informację na temat szerokości deflektora, a także jego rozstawu mocowań.

Szerokość deflektora może być szersza niż szyba, lecz naszym zdaniem nie powinna, gdyż dla nas ważne jest nie tylko funkcjonalność naszego produktu ale także i wygląd.

Wysokość deflektora

Wysokość deflektora jest równie ważna jak szerokość. W głównej mierze od jego wysokości zależy skuteczność odbicia strumienia powietrza ponad kask kierowcy. Wysokość także mierzymy po zewnętrznej stronie szyby, uwzględniając fakt iż deflektor po zamontowaniu zachodzi około 2-3 cm na szybę.

Z naszych doświadczeń wynika iż optymalna wysokość deflektora powinna kończyć się mniej więcej na wysokości czubka naszego nosa, uwzględniając przy tym wzrost kierowcy oraz pozycje przyjętą podczas jazdy.

                                                                                                                                                                                                                 Każdy  deflektor umożliwia regulację wysokości o 2 cm, dzięki czemu nie musimy mierzyć idealnej wysokości od szyby do naszego czubka nosa.

Mocowania

Przy wyborze odpowiedniego deflektora należy także pamiętać o rozstawie mocowań, które nie powinny wypadać np. na dużym zgięciu szyby.

Nasze mocowania są bardzo prostymi uchwytami zapewniającymi regulację  wysokości do 2 cm, a także regulację pochylenia kąta do 40 stopni.

   Zalety:

  • regulacja wysokości,
  • płynna regulacja kąta,
  • pasuje do większości szyb,
  • mocowania malowane proszkowo,  
  • mocowania wykonane są ze stopu aluminium,
  • lekka i wytrzymała konstrukcja,
  • łatwy montaż,
  • nie wymaga wiercenia,

Podsumowując

Wybór odpowiedniego deflektora znacznie wpływa na nasz komfort i zadowolenie z jazdy. Należy pamiętać że nie ma jednego optymalnego ustawienia dla wszystkich rodzajów motocykli. Każdy kierowca posiada swoje własne odpowiednie ustawienie, które w połączeniu z maszyną tworzy indywidualne i niepowtarzalne połączenie stanowiące jedną całość.


Product successfully added to the product comparison!